Eden Lake (2008)

25. dubna 2018 v 1:31 | Pukavčí syn |  Recenze

Když na to přijde, považuju se za docela náročnýho a zkušenýho diváka hororových filmů. Tak zkušenýho, že si snad jako jedinej na světě dovolím veřejně hejtit The Conjuring. Ale o týhle čovině jindy. Dneska bych rád představil kousek od Britů, kterej mi v osobním hodnocení hodně kolísal.

Eden Lake bych zařadil do kategorie "páreček/školáci/kamarádi se nějak zatoulaj v lese a narazí na enemáky", což je pro mě strašně laciný. Preferuju mysterioznější kategorii, takže přímočará vyvražďovačka není nic pro mě. Pokud tedy diváka jako jsem já chcete zaujmout pro tenhle děj, je zapotřebí dobrých hereckých výkonů a silnou empatii pro moje vžití do děje.Po dokoukání jsem okamžitě na sociální síť vytroubil, že je to kejda a je lepší se jí vyhnout obloukem. Nyní, o pár dní později, hodlám tenhle film doporučit. S odstupem času mi došlo, že prvotní nasrání z filmu není o jeho nekvalitě, ale o jeho silné empatii k divákům. Děj mě natolik pohltil, až mě sral. Proč? Protože realisticky ukazuje ten zlomek zkažený mládeže.

vvv spoiler vvv
Film začíná samozřejmě pod záplavou slunečních paprsků. Šťastnej, mladej páreček vyráží do přírody trochu vypnout. K jezeru. Co čert nechtěl, stejnou pláž navštěvuje i partička drzých výrostků. Dospělácké kárání proti pubertální tvrdohlavosti a suverenitě přinese problémy. A ne ledajaké. Začne se rozjíždět opravdu krvavá naháněčka. Herecký výkon a pošahanost hlavního enemáka je natolik sugestivní, že i mě sral a fandil jsem tý pipce, která navíc nabývá na sex-appealu čím je ve větších sračkách (doslova). A když už jste na konci filmu a myslíte, že všechno dopadne, jak čekáte, slet událostí najednou otočí a vy se nestačíte divit.
^^^ spoiler ^^^


Hodnotím já:
+ herecké výkony; dějová linka; sugestivní enemák; brutalita některých scén
- pomalejší rozjezd

4/5Hodnotí ČSFD:

73%Eden Lake

Velká Británie, 2008
91 minut
Horor ; Drama
Výsledek obrázku pro eden lake movie
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama