Beru, co je

23. července 2017 v 0:44 | Pukavčí syn |  Téma týdne

Ať se nad tím zamyslím jakkoliv, tak bych svůj život nechtěl změnit. Za žádnou cenu. Ani jedno jediný rozhodnutí bych nezměnil. V první řadě proto, že věřím na butterfly effect, takže i to, že jsem v pěti pošlapal cca 150 mravenců, mělo, má a bude mít zásadní dopad. Ale stejně tak by mělo zásadní dopad "rozhodnutí", že bych je nepošlapal, ale třeba upálil, vytopil. Nebo bych jim neudělal vůbec nic. Takže v případě nějakýho zásadnějšího "rozhodnutí" jako třeba vyřčení jedinýho slova, nebo připuštění si jediný myšlenky, tohle všechno mělo, má a bude mít zásadní vliv na to, kým jsem a kým budu.


Ať jsem se v životě rozhodnul jakkoliv a dopadlo to jakkoliv, dopadlo to přesně tak, abych právě teď byl tím, kým jsem. A já jsem rád, že jsem takovej, jakej jsem. Jsem vděčnej za každou dobrou i špatnou zkušenost. Rád nesu následky za svoje chyby a učím se z nich. Rád si užívám štěstí, radost a lásku, kterou můj život taky obnáší. I lásky někdy bolely. Radost se vytratila. Ale ze smutku se zrodilo jiný štěstí. Úplně jiný, protože díky dřívějšímu "rozhodnutí" už vím, s čím možná budu mít tu čest. Můžu s tím líp naložit.

Kdybych cokoliv změnil, byl bych někým úplně jiným. Takže, kdybych mohl změnit svůj život, tak bych stejně neměnil vůbec nic.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 rovnejinak rovnejinak | E-mail | Web | 23. července 2017 v 2:50 | Reagovat

Naštěstí tu možnost člověk ani nemá. Naštěstí... a to říká takovej pesimistickej zm*d jako já... povšimněte si. (Řekl bych díky bohu, ale to už na tom má větší podíl sám butterfly) a když to jakožto samozvaný nejvíc lucky člověk řeknu já, tak už to něco znamená. Těžko říct tedy jestli je to v tom mít radost z maličkostí, nebo v tom co dnes dávají do vody, ale i po všem co se kdy stalo, se cítím jako nejšťastnější člověk vůbec a jsem rád, že v tom nejsem sám

Neboť ať má člověk radost z maličkostí nebo ne... porád je tu uvědomění: co je člověk a jeho problémy v samotném prostoru. Jak je malý oproti samotné existenci. Tak proč by i on měl mít nějakou váhu... bo spoléhat, že je tu vše jen kvůli našim problémům je dost sobecký.
Ponaučení tedy je... "nejezte žlutý sníh".

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama