Červenec 2017

Beru, co je

23. července 2017 v 0:44 | Pukavčí syn |  Téma týdne

Ať se nad tím zamyslím jakkoliv, tak bych svůj život nechtěl změnit. Za žádnou cenu. Ani jedno jediný rozhodnutí bych nezměnil. V první řadě proto, že věřím na butterfly effect, takže i to, že jsem v pěti pošlapal cca 150 mravenců, mělo, má a bude mít zásadní dopad. Ale stejně tak by mělo zásadní dopad "rozhodnutí", že bych je nepošlapal, ale třeba upálil, vytopil. Nebo bych jim neudělal vůbec nic. Takže v případě nějakýho zásadnějšího "rozhodnutí" jako třeba vyřčení jedinýho slova, nebo připuštění si jediný myšlenky, tohle všechno mělo, má a bude mít zásadní vliv na to, kým jsem a kým budu.

Tak se na ten protikuřácký zákon podívejme

23. července 2017 v 0:24 | Pukavčí syn |  Myšlenky, názory, dojmy

Měl jsem pár dní volna na to, abych si zajel s ♥K. do rodné Prahy, abych si, mimo jiné, prozkoumal v praxi protikuřácký zákon. Takový ty zvěsti o tom, jak to asi bude vypadat v realitě, ale neměl jsem v Kroměříži moc šancí sledovat to negativně. Většinou je před hospodou nebo barem maximálně trojice kuřáků, což mi fakt nevadí.

V Praze to samozřejmě vypadá hůř. Víc lidí, víc barů a hospod. Takže ať už člověk courá ulicema, nebo to sleduje z okna z ulice, kde je největší koncentrace hospod, vidí před každým restauračním zařízením někdy i deset patnáct lidí. Takřka neustále, neboť kuřácké chutě jsou narozdíl od mentruačního cyklu BFF odlišné. V pravidelných intervalech se kuřáci střídají, aby stále drželi linii a kolemjdoucí chodí radši po silnici.

Koule s příběhem

16. července 2017 v 2:13 | Pukavčí syn |  Recenze

Brouzdal jsem po různých webech, diskuzních stránkách, abych dal na doporučení nějaké hry. Prahnul jsem po něčem oddychovém, když najednou jeden z uživatelů kromě Audio Surf, kterej jsem sám recenzoval, doporučoval World of Goo. Název mě zaujal, obrázky na Googlu ještě víc a HW nenáročnost a všeobecná recenze rozhodly o stažení legálním zakoupení.

Hra funguje na jednoduchém principu. Do roury je třeba dopravit určitý počet kuliček. Roura je postupem času hůře dostupná, někdy i zabarikádovaná, někdy se počítá pouze určitý druh kuliček, ale jindy to šlape raz dva.

Kromě oddychové, ale přesto zábavné hratelnosti a příjemné grafiky, nabízí hra to nejcenější a sice, povedený příběh. Cedulky v každém levelu, kromě toho, že slouží jako decentní nápověda, jak se vypořádat s překážkami, tak jsou prokládány vtipem, úvahami, tajemstvím, ale především budují příběh. Rozhodně tak doporučuji všechny pročítat.

Díky Penny

12. července 2017 v 23:22 | Pukavčí syn |  Myšlenky, názory, dojmy

Časy línýho mamánkovskýho fracka, kterýmu se nechce pracovat jsou dávno pryč a v současnosti mě i těší, když žiju prací. Troufám si říct, že jsem si prošel i fází lehkýho workoholismu. Jenže nic netrvá věčně, ani duševní, ani finanční ovoce, který to přinášelo. Během posledního půl roku došlo v našem Penny Marketu k tolika změnám, který měli zásadní vliv na můj přístup k tamní pracovní náplni, že už to nehodlám dál snášet a jsem víc, než kdy dřív, odhodlanej podat výpověď.
---
Afekt. Jak mocný to emoční prožitek.
Proč jste mě vážená dítka nezastavili?! Byl jsem nadšenej ze svého odhodlání, o tom žádná. Ale trochu se to míjelo s mojí původní zásadou, nebo spíš stanoviskem.


S úsměvem si pročítám svoje někdejší životní strasti a pořád jsem schopnej se do nich živě vcítit. Nejradši bych se do těch časů vrátil a uklidnil se.

Cecky ven

12. července 2017 v 23:02 | Pukavčí syn |  Myšlenky, názory, dojmy

Srát teď na úhel pohledu. Jebat náboženství, slušnost, zvyk, nebo stud. Nahota je tou největší přirozeností, přesto je vnímaná většinou negativně.

Zamyslel jsem se nad tím při večerním cigárku. Ne, že bych při cigaretě myslel na ceciáše, ale vzpoměl jsem si na "drama" z Facebooku, kdy třeba bradavky musej bejt cenzurovaný. Potom to klasický, "mužský bradavky nikoho neserou, ale z ženských je každej u vytržení". No, třeba kdyby se ženský ceciáše ukazovaly stejně běžně jako ty mužský, tak by to taky nikoho tolik nevzrušovalo (dvojsmysl).

Postupem času, kdy jsme se jako tvorové vyvíjeli, přišel zlom, kdy se rozhodlo, že intimní partie zůstanou zahaleny - nejspíš z hygienických důvodů. I mezi africkejma křovákama je trendy mít schovaný kulky a mušly. Aspoň za ty ceciáše se tam ženský nestyděj.

Náboženskej pohled, třeba muslimskej, nemá cenu ani víc rozebírat. Nesnažím se tu tvrdit, že by bylo fajn, kdybychom všichni odhodili textil a procházeli se jak nás příroda stvořila, ale všeobecně by nahota neměla být tolik zavrhována, nebo vnímána neslušně. Za sebe můžu říct, že je stokrát lepší, než nějaký pyžamo.