Duben 2017

Rozum nám škodí

24. dubna 2017 v 13:44 | Pukavčí syn |  Myšlenky, názory, dojmy

V jádru člověk není zlý. Určitě se nenarodí jako asociální hyena, která bude krást, nebo zabíjet pro zábavu. Aspoň tohle tvrzení se nejběžněji používá. Já zastávám trochu odlišný názor.

Člověk není v jádru zlý. Člověk je v jádru zvíře. Šelma, která loví a snaží se přežít. Současná podoba našeho světa, který jsme od toho přirozeného, přírodního, přetvořily k obrazu betonovému svému, nás jen trochu popletla. A tak dochází k nekalým činnostem, jako jsou různé drobné kriminální činy a v neposlední řadě náboženské války.

Rozum člověka v tomhle případě spíš škodí. Od mala se nám přece nelíbí, když nám někdo vezme hračku, která patří nám. Co uděláme? Snažíme se ji získat zpět. Domluvou, použitím síly a nebo to jako slabší jedinec vzdáme, stáhneme pomyslný ocas a necháme alfa samce/samici manipulovat s naší věcí. Na tom ještě není nic tak špatného. Otázka výchovy se v tomhle případě sluší jen z poloviny. Ano, člověk, i dítě, by měl ctít zvyk, že co není moje, s tím si nehraju. Jenže pořád jde o zvyk, který jsme si jako inteligentní tvorové vytvořily. Pravidla, jenž potlačují zvířecí přirozenost.

Jde se na věc!

24. dubna 2017 v 3:51 | Pukavčí syn |  Blog

Přiznám se, že takovou razantní změnu jsem ani já nečekal. Ačkoliv na horní menu, které by bylo trochu designované, už jsem měl spadeno dlouhou dobu. A jak jsem tak tvořil hlavní část s logem, rodila se i představa menu.
Výběr rubrik jsem trochu zredukoval. Zmizel Xomic a Knihomol. Xomic proto, že v tvorbě komixů nemíním pokračovat a Knihomol proto, že moje tempo četby v současné době, rovná se tempu třináctiletého puberťáka, který dá přednost jiné aktivitě. Pokud ale nějakou knihu budu chtít doporučit, určitě dostane prostor v Recenzi, což je staré známé Mrknu na... Hrstku komixů z dřívější doby přemístím do Blogu.

Pokud by snad někdo občas zatoužil po písničce, která mi lahodí, musí točit kolečkem myši až úplně dolů.

V nejbližší době sesmolím něco jako Profil aneb. info o mě, ať si můžete udělat skromnou představu o tom, co jsem zač. Doufám, že i v novým provedení budete navštěvovat můj blog, u něhož začnu více dbát na obsah, abych co nejlépe zabavil vaše očka.