Promiň Penny

15. února 2017 v 9:13 | Pukavčí syn |  Myšlenky, názory, dojmy

Afekt. Jak mocný to emoční prožitek.

Proč jste mě vážená dítka nezastavili?! Byl jsem nadšenej ze svého odhodlání, o tom žádná. Ale trochu se to míjelo s mojí původní zásadou, nebo spíš stanoviskem.

Ono by bylo velice krásné přejít do nového prostředí. Cítit nový elán. Být nabitý energií a někam mířit. Ale i na (s nadsázkou řečeno) potápějící lodi lze někam mířit. A nemusí to být zrovna skok přes palubu na jinou loď.

Po poradě s pár lidmi jsem totiž změnil svůj pohled na situaci v našem Penny a otočil o 180 stupňů.

Za předpokladu, že bych skutečně podal výpověď, bych jen naší tlačence dopřál víc prostoru pro nebezpečné manévrování, které praktikuje.Je práce v tomhle konkrétním obchodě moje srdeční záležitost? Ano je. Tak proč bych měl být já ten kdo odchází, když narozdíl od tlačenky vím co udělat pro to, aby prodejna fungovala jako dřív. Tak jak má.

Jak bych mohl být součástí něčeho, co tak nenávidím? A sice, remcajících čechů, kteří sledují, že je něco špatně, postěžují si u piva, ale ten zásadní krok neudělají. Tím správným a zásadním krokem není moje výpověď, ale vyšachování neschopných, což je v tomhle případě ta nejvyšší.

Nemůže donekonečna procházet takovým lidem, aby zůstávali na svých postech bez jakéhokoliv postihu. Proto se zříkám remcání a stěžování si na blogu a přejdu na zcela novou frontu. Je třeba těm ještě vyšším dokázat, že je něco špatně, protože dřív nebo později budou čísla mluvit za vše a budou muset být učiněny kroky, i kdyby nad sebou tlačenka měla deset ochranných rukou. Zisk je ta nejdůležitější věc v obchodě a vykazuje-li prodejna nižší zisky zrovna od chvíle, kdy došlo k této změně vedení, bude muset dřív nebo později být učiněn krok, aby zisk znovu narůstal. Bude třeba nového generála, aby vedl bitvu za ziskem.

Věřím tomu a vytrvám. Nikdo nebude hanit mou téměř dvouletou práci. Jen decentně lituji toho, že jsem zaváhal a málem dopřál, aby to prošlo bez boje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kath Kath | 15. února 2017 v 10:55 | Reagovat

Navic by ses vzdal červenýho trička! :D Fandim ti a budu stát za tebou :-*

2 pukavcisyn pukavcisyn | 15. února 2017 v 11:52 | Reagovat

[1]: Právě, červenou♥ nemůžu jen tak opustit :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama