Únor 2017

Promiň Penny

15. února 2017 v 9:13 | Pukavčí syn |  Myšlenky, názory, dojmy

Afekt. Jak mocný to emoční prožitek.

Proč jste mě vážená dítka nezastavili?! Byl jsem nadšenej ze svého odhodlání, o tom žádná. Ale trochu se to míjelo s mojí původní zásadou, nebo spíš stanoviskem.

Ono by bylo velice krásné přejít do nového prostředí. Cítit nový elán. Být nabitý energií a někam mířit. Ale i na (s nadsázkou řečeno) potápějící lodi lze někam mířit. A nemusí to být zrovna skok přes palubu na jinou loď.

Po poradě s pár lidmi jsem totiž změnil svůj pohled na situaci v našem Penny a otočil o 180 stupňů.

Za předpokladu, že bych skutečně podal výpověď, bych jen naší tlačence dopřál víc prostoru pro nebezpečné manévrování, které praktikuje.

Sbohem Penny

9. února 2017 v 12:02 | Pukavčí syn |  Téma týdne

TT Konec cesty

Kdyby mi někdo před třema rokama řekl, že budu smýšlet tak, jak smýšlim nyní, tak se mu vysměju, otočím se ve svým pelechu na Žižkově, pustím si další díl Kutila Tima a vypustím jeho myšlenku hned po prvním Timově frku.

Časy línýho mamánkovskýho fracka, kterýmu se nechce pracovat jsou dávno pryč a v současnosti mě i těší, když žiju prací. Troufám si říct, že jsem si prošel i fází lehkýho workoholismu. Jenže nic netrvá věčně, ani duševní, ani finanční ovoce, který to přinášelo. Během posledního půl roku došlo v našem Penny Marketu k tolika změnám, který měli zásadní vliv na můj přístup k tamní pracovní náplni, že už to nehodlám dál snášet a jsem víc, než kdy dřív, odhodlanej podat výpověď.

Pohodlně se usaďte do svého koženého křesla, vemte si desky s papírem a počtěte si moje výlevy z polohy ležmo pod listem umělý kytky.
"Myslím, že ne, Time."

Valentýn

9. února 2017 v 11:09 | Pukavčí syn |  Myšlenky, názory, dojmy

Tak je to zase tady. Rok se s rokem sešel a znovu se blíží svátek Valentýna. Svátek všech zamilovaných, kterej odolává kritikám posledních pár let, kdy se hrdá a vlastenecká mládež odmítá vyznat své polovičce dřív, než prvního května.

Je to sympatický gesto, který na úplným začátku vypadalo i docela pěkně. Postupem let se ale tenhle trend rozšířil takovým způsobem, že už mě to dosírá. Doby, kdy byl hipster ten kdo Valentýna neslavil, jsou tytam. Teď je z toho mainstream a (nejen) mládež se předhání v tom, kdo předvede větší gesto v boji proti tomuhle svátku. Nejčastějším argumentem bývá, že jde o emerickej svátek, byť tomu tak není. Svátek Sv.Valentýna má (podle všeho) původ ve starověkém Římě.

Sněhuláci

3. února 2017 v 23:45 | Pukavčí syn |  Story

Jako malému chlapci se mi v Praze málo dostávalo řádné sněhové nadílky. Pět centimetrů pro mě byla metrová závěj a ta půl hodinka, kdy sníh pod nohama ještě křupal, než začal čvachtat, pro mě byla pohádkou. Když jsem se před lety stěhoval na Kroměřížsko, dělal jsem si iluze, že se mi dostane pořádných sněhových vánic a já se vrátím do dětství. Jenže to bych si musel vybrat jiný, než Zlínský kraj. Pro představu, ke srážkám, ať už v létě dešťovým, nebo v zimě sněhovým, tady dochází asi tak často, jako u mě k týdnům střízlivosti.