Co je zač Pravá celebrita

26. ledna 2016 v 23:45 | Pukavčí syn |  BlogPřibližně před devíti měsíci byl založen blog Pravá celebrita, který je zaměřený pouze na smyšlené historky, kde se jako slavná osobnost muchluješ s dalšími slavnými. Jak a proč ten nápad vznikl?

Jsem platonický milovník mnoha slavných osobností. Abych částečně ukojil svoji pubertální představivost, založil jsem Pravou celebritu, kde bych svoje touhy mohl prezentovat. Navíc jsem to chtěl pojmout trochu s humorem a zapojit do toho i nějaký nechutnosti. Pravá celebrita je v podstatě odpadní blog.


"Děj je většinou jedna velká improvizace."Před pár dny vyšel další díl, který sebou přinesl i změnu designu. Na odpadní blog působí vcelku ušlechtilým dojmem.

I pytle s odpadem vypadají lépe, jsou-li srovnané u popelnice a nejsou rozházené po ulici.


Připravuješ si nějak děj jednotlivých dílů? Máš předem jasné, jak díl skončí a kdo v něm bude figurovat?

Většinou mám jasno o tom, kdo v něm bude figurovat. Děj je většinou jedna velká improvizace. Stejně jako články na Pukavčího syna, tak i na Pravou celebritu je prostě začnu psát a průběh sám určí jak bude vypadat konec a celková pointa. U posledního dílu, Karma pro sráče, jsem měl děj promyšlený pouze do fáze, kdy se zkouřím. Zbytek se psal prakticky sám.


Vraťme se k pojmu "odpadní blog". Co to přesně pro tebe znamená?

Občas mám potřebu něco napsat, ale nemám žádné rozumné téma, které by se hodilo na Pukavce. Pravá celebrita je mojí červí dírou do světa, kde sám určím děj. Je to pro mě forma relaxu. Navíc mi to umožňuje experimentovat se žánry, ačkoliv si přiznávám, že spíš neúspěšně.


"Takový ty největší jména, u kterých lze očekávat, že je zprznim protizákonným způsobem, si šetřím až na konec."Proč myslíš? A jaké žánry už jsi vyzkoušel?

Ohlas na moje pokusy byl většinou negativní. Možná je to celým konceptem Pravé celebrity, který prostě neumožňuje zakomponovat tajemno jako tomu mělo být u Magického černého dilda, nebo kriminálku, pro kterou posloužila série Zoufalá Nelly. Karma pro sráče byl tak trochu návrat do zajetých kolejí.


Jak vzniklo jméno hlavního hrdiny, Matta Mattiase?

Od začátku jsem chtěl hlavního hrdinu držet v anonymitě. Nechtěl jsem mu dávat žádnou identitu, neboť se jménem okamžitě přicházejí určité sympatie a představy. K vymyšlení jména mě donutila až druhá část Zoufalé Nelly. Na čem je ale jméno založený nepovím, protože to ani žádnou hlubokou myšlenku nemá.


Jaký celebrity se ještě můžou těšit na mejdany s Mattem Mattiasem?

Takový ty největší jména, u kterých lze očekávat, že je zprznim protizákonným způsobem, si šetřím až na konec. Teď jen uždibuju po stranách. Z těch očekávatelných to určitě bude Miley Cyrus, kterou bude těžký prznit, neboť to umí dobře sama, potom Kelly Clarkson, Hope Solo, Taylor Swift, nebo Emma Watson. Šoubyznys je v tomhle směru hodně štědrý.


Z jakého důvodu blokuješ komentáře u jednotlivých dílů? Nezajímá tě zpětná vazba?

Jak jsem říkal, je to odpadní blog, kam si prostě jednodušše nableju to, co zrovna potřebuju. Nejsou to zrovna věci, kde bych o zpětnou vazbu stál. Pokud to někoho baví, tak mě to samozřejmě těší, ale zpětná vazba u mě někdy způsobuje pocit nátlaku, jakým směrem se ubírat, nebo kam už znova nevkročit a to volnomyšlenkářský blog nepotřebuje.


Díky za vyčerpávající odpovědi a příště si popovídáme o začínající schizofrenii.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Týna Týna | 27. ledna 2016 v 0:04 | Reagovat

STRAŠNĚ MOC PROSÍM!  Dáš "To se mi líbí" na odkazech pod tyhle dvě fotky?
http://www.mundo.cz/soutez/kaplicka-irsko
http://www.mundo.cz/soutez/pohled-na-dunmore-head :-) moc díky!! :-)
(podmínka je přihlášení na facebook)

2 Kath Kath | 28. ledna 2016 v 15:25 | Reagovat

Poslední věta mě pobavila.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama