Listopad 2015

Zavírání očí

27. listopadu 2015 v 14:09 | Pukavčí syn |  Myšlenky, názory, dojmy

Denně zaslechnem nebo zmerčíme cosi znepokojivého. Rovněž jsme pod palbou totálních kravin ze sféry bulvární. Neustále jsme zahlcováni zbytečnostmi. Nebo to nejsou zbytečnosti?

Ignorace určitýho problému je vnímána jako špatná vlastnost, kdy člověk dostává nálepku sobce, kterýmu je ukradený trápení druhých. Ale co když se takovej sobec, jako třeba já, jenom snaží ubránit tomu, aby se z toho všeho zbláznil?

Když nastane problém v mém okolí a jsem schopnej s ním něco udělat, i tak si ho příliš nepřipustim, aby mě nezlomil. Abych nejednal ve strachu, stresu a dalších negativních emocích, protože jak známo, iracionální mysl nenapadne rozumné řešení. Bude ovlivněna vlastní zainteresovaností. Tudíž bude jednat ve svém vlastním zájmu, což je ještě sobečtější, než celý problém ignorovat.

Může se zdát, že si protiřečím proti článku, kde rejpu do ignorace pražáků, ale je třeba si všimnout rozdílu obou událostí. V případě strachu z teroristických útoků je fakt zbytečný se o to zajímat a nechat se krmit konspiračními teoriemi a smyšlenými, děsícími informacemi. Ale pokud uvidím někoho zraněnýho, někoho v nevýhodě, nebo budu mít možnost přispět nákupem potravin pro potřebné, tak oči nezavřu a angažovat se budu. Protože tady bude moje úsilí mít nějakou váhu.


Bohyně Miley

26. listopadu 2015 v 17:39 | Pukavčí syn |  Blog

Neposlouchám Miley proto, abych páchal společenskou sebevraždu. Ani proto, abych šel s davem nadrženců a dylinek. Leč to mnohým přijde nemožný, Mileyiny písničky mohou, a taky že mají, mít smysl, někdy i hlubší. Záleží na tom, z jakého úhlu se k nim přistoupí.

Médii je Miley prezentována jako děvečka, co provokuje ve videoklipech. Vlastně mají pravdu. A jen ti, kdož dají na titulky bulvárních webů, odsoudí Miley jako couru, která zpívat neumí a její klipy hraničí s pornem. Jo, "Miley tohle dělá" a dost mě to domrdává, protože videoklip k písničce Dooo it!!! absolutně nesedí. Písnička je to famózní a dělá mi problém při poslechu mp3ky nevidět scény z klipu, jak si po svých tvářích rozmazává med, teče ji po nich mlíko,.......&#@{*"?:.#f.

Ale kdo ví. Třeba je Miley mazaná a má ohromnou prdel z toho, jak všichni řeší její "styl" a jen hrstka vnímá její muziku. Bejvám nemálo vychcanej při sledování záznamů z jejich koncertů, protože ta atmosféra...podobná třeba tý co mejvá Katy Perry, do který nikdo nepíčuje -_-.

Každý má v repertoáru nějakého interpreta, případně písničky, které mají pro dotyčného obrovskou moc. Dokážou ho rozveselit, připomenou mu zážitky, uvědomí si při nich, atd. Miley má na svých deskách pro mě připravenou pořádnou porcičku od každýho. Mileyin hlas, Mileyiny myšlenky, i ty její úlety, všechno je pro mě obrovskou čerpací stanicí energie, kterou denně sálám.Moje šéfka ho tam chce █ Zákazníci mě uplácej

3. listopadu 2015 v 15:55 | Pukavčí syn |  Story

Nikdo nejsme dokonalej a co se pracovní morálky týče, jsem hotovej poděs. Dlouho mi dělalo problém brát zřetel na možnost, že nově příchozí zboží může být ještě ve skladu z minulé várky, tudíž bližší datum spotřeby. Jasně že jsem naflákal do regálů to nový a ve skladu nechal zrát i jinčí zboží než jenom romadur.

To by ale nademnou nesměla být I., která na pořádek dohlíží. Každej můj delikt se provalil zrovna v moment, kdy ona měla směnu se mnou. A vlastně, kolikrát si mě odchytila i další den, když jsem něco pojebal den minulej a nestihla mě zjebat.

Jasně, většinou na to měla právo, takže jsem držel pysk, ale poslední dobou sekám latinu, takže si I. musí hledat jiný důvody proč na mě řvát. Proč se mi dlouze dívat do očí, sledovat můj nevinnej výraz a přitom dávat jasně najevo, kdo je tady šéf. Mmmmm. Stačí abych zazvonil na další pokladní když jsou ve frontě 4 lidi, ne 5 a už mě letí (z)jebat.

Ke všemu mi vysílá dost dvojsmyslných signálů. Většinou jde o pracovní pokyny, který si lze vyložit i zcela jinak. No, posuďte sami.

"Narvy to tam! Ať to praská!" ...doplň těch rohlíků co nejvíc.
"Objeď mě!" ...s paleťákem s Kofolou.
"Já ho udělám!" ...ke kolegyni ohledně počítání kasy.

Sumasumárum, I. je jenom u toho nejhoršího co v práci dělám, nebo ji to dobrý tolik nevzrušuje (ano - dvojsmysl). To kdyby někdy sledovala, jak babičkám ze mě padaj berle, jak smyslným kukučem u mě škemraj sběratelský kartičky do kuchařky navíc. Jak mě dokonce uplácej. Na kontě už mám skoro kilo kukuřiček, který jsem dostal první týden po nástupu. Potom nějaká ta čokoláda za pozornost. A i dneska jsem si pochutnal na Mileně, kterou mi darovala jedna stálá zákaznice. Ty vole a ty dýška? Překvapivě jsou nejštědřejší moji vrstevníci, kteří někdy nechají i pět korun. V průměru mám 15 korun dýška za směnu. Ostatní mají kolem pěti. A tohle všechno mi lidi dávají a chválí mě za to, že jsem strašnej neřád a Penny Market jenom tiše sabotuju (vůbec není třeba mojí asistence).