Jeho tempo je poklidné

22. března 2015 v 23:50 | Pukavčí syn |  Blog

Vždycky jsem míval tendence zaspávat. Ale některý starosti, nebo vymoženosti, současnýho světa, fakt nestíhám. Co považuju za objevení truhly se zlatem, často vede ke zjištění, že truhla už je prázdná a někdo jí vytrhal panty a posprejoval.

Tak třeba mainstream a hipsterství. Styděl jsem se kohokoliv "znalého" narovinu optat, co to vlastně ten mainstream je, tak jsem došel k závěru na základě pozorování, že mainstream je všechno, co strašně frčí, je to populární, leč očekávatelný, ale vlastně nikdo s tim nechce mít nic společnýho...protože je to mainstream. A hipster je borec nebo typka, kterej si jede svůj styl a nosí nedioptrický brejle s takovym tim čtvercovým sklem přes půl obličeje.

Ne jako, v tomhle se fakt nechytám. Já sem nikdy neřešil, co přesně si oblíknu, protože pohodlí a vlastní spokojenost s designem byla vždycky přednější. Nikdy jsem se nezdráhal poslouchat mainstreamovou muziku, protože když se mi nějakej song líbí, tak se mi prostě líbí a neřešim, jestli jde o výkvět od korporátní děvky Taylor Swift, nebo o novej flák neznámých Disclosure, nemajíc nic společnýho s popíkem jako takovým. A už vůbec si nelámu hlavu nad tim, jestli cucám Pepsi, Coca Colu, nebo neznámou Maister Stick Colu, o který nikdo nikdy neslyšel a tak jsem teď totálně nejvíc hipstááá.

Co se vymožeností, zejména technických, týče, dotykovej displej se mi dostal do ruky jen párkrát. Vůbec nemám šajna, jak fungujou všelijaký aplikace a nepropadám závislostem například na Facebooku, kterej mám dík aplikaci v telefonu neustále po ruce. Jsem generace disket, videokazet a padesátjednadesítek.

Vůbec si nestěžuju, pač se v životě nádherně obejdu bez karpálních tunelů z věčnýho datlování ukazovákem po skle, bez pocitu online aka žiju, i bez toho, abych si zjistil, kdy mi jede další autobus, pač...já vyrůstal na papírovejch řádech, který jsou pořád k dispozici - pro komunistickou generaci a pro mě. ^^

Jedu možná ve starejch kolejích a z nových možností čerpám málokdy. Ale jsem v těch kolejích, kde je maximální rychlost 60km/h a nepotřebuju frčet dvoustovkou, ze který by mi bylo akorát šoufl. Boží metafora.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama