Horory, prozření a nová rubrika

22. března 2015 v 20:00 | Pukavčí syn |  Blog

Že to jde s hororovým žánrem od desíti k pěti se ví už dlouho a nejednou jsem na to chtěl sesmolit nějakej článek, ovšem podat to tak stručně, přesto pestře, s řadou podložených argumentů, jako v tomhle videu, jsem nikdy nedokázal a tak jako u mnoha dalších kvalitních názorů můžu teď jenom přikyvovat hlavou a tvrdit, že přesně totéž mám na jazyku už přes rok. -_-

Když jsem na loňský podzim sjížděl jeden horor za druhým, od starších po novější, doplnil jsem si takový resty, jako třeba Conjuring (údajně nejlepší duchařský horor s vymítáním - šudap), Woman in Black (Harry Potter v hlavní roli v prokleté vesničce), nebo Triangle (časová smyčka s minimem paradoxů a maximem napětí). Následoval několikaměsíční útlum a letos, před nedávnem, jsem se podíval na, ve videu zmíněný, Babadook.

Ve videu je vysvětlována degenerace diváků hororů a ta mi pomohla objasnit, proč na mě Babadook působil tak rozporuplně. Hned po shlédnutí jsem si říkal, že je to buď strašně amatérská čovina, nebo naopak, hodně povedenej horor s mrazivou atmosférou.

Řekl bych o tom filmu klidně víc, ale...všechno už je řečený ve videu, takže...jenom přikyvuju hlavou.

Já mám nejraději psychologické horory, s temnou atmosférou a klidně i nechutným příběhem, ze kterýho mrazí, ale musí to dávat smysl, nebejt příliš jednoduchý. Rád se bojim příběhu, ne hlasitých zvuků. Takže se mi právě stahuje Signs, pač, co jsem pročítal, tenhle rest bych měl co nejdřív napravit.

Což, btw, po pěti měsících od založení rubriky "Mrknu na...", konečně umožní její otevření.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama