Hovado z Brodu 2

26. února 2015 v 13:30 | Pukavčí syn |  Blog

Tématům politiky se snažím docela vyhýbat, protože existují dvě skupiny lidí. Tou první je ta, které je nějaká politika ukradená, ať už okresní, vnitrostátní, nebo celosvětová. Druhá se snaží za každou cenu smést ze stolu moje pohledy a názory, protože se domnívá, že situaci rozumí víc než já - tím samozřejmě netvrdím, že já jsem odborníkem na politické dění.

Ale k Uherskýmu Brodu si prostě zanadávat musím, protože co zase naše česká "elita" předvádí, to mě domrdává do nebeských výšin.

Léta letoucí bylo ministrům vnitra u prdele, kolik čechů vlastní zbrojní průkaz nebo zbraně samotné, ale sotva se najde hovado, který s tim naloží jak v gétéáčku, tak musí začít shromažďovat body a sympatie obyvatelstva. Jak jinak si lze vysvětlit náhlou angažovanost současného ministra, který zvažuje zpřísnění podmínek pro získání zbrojního průkazu a ozbrojování. Zase, kurva, zase se muselo něco stát, zase za to musel někdo zaplatit životem, aby se politik začal o něco zajímat. Určitou logiku to má, o tom žádná, ale nemělo by to tak být pokaždé. "Teprve až když se stane průser, začnu to řešit. Nějaká prevence, zajímání se, co a jak, to neni zapotřebí, já přece svůj plat jistej mám a nějak se před čechama předvádět nemusim."

Fakt nemám nic proti tomu, že se to hodlá nějak řešit, ale domrdává mě, že kdyby se hovado z Brodu neodhodlalo ke svému činu, tak o ministru vnitra neuslyším do doby, než praskne nějaká další korupční kauza. Všem by dál bylo u prdele, že v Česku je vydáno přes 700 tisíc zbrojních průkazů.

Už to tady bylo po záplavách v roce 2002, po teroristickém útoku ve Španělsku v roce 2004, po letošním útoků radikálních Islamistů v Paříži, atd. Problém vždycky vyvstane až po krvavým průseru. Do tý doby se vlastně nic neděje.

A největší domrdávka toho celýho je, že teď se na každýho držitele zbraně bude pohlížet jako na potencionální hovado, stejně jako se před pár lety pohlíželo na hráče počítačových her. Jedno jediný hovado způsobí, že celá skupina je pak vnímána jako ta špatná. Kdyby nějaký zmrzlinářský hovado naběračkou vydloublo šesti dětem oči a vložilo je na kopeček vanilkovýho krému, rázem by se používání naběraček zakázalo a prodej zmrzliny by klesnul o 60%.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama