Vylízaná guma

7. ledna 2015 v 14:00 | Pukavčí syn |  Myšlenky, názory, dojmy

Ještě před rokem jsem se hrdě kasal, že nikdy nebudu točit vlog, ale běh času změnil moje stanovisko a už nějakou dobu se chystám k tomu, že budu další "jůtuber". Už mě neodrazuje fakt, že se najde pár píčusů, co budou kritizovat každý moje slovo, to patří ke každý branži, kdy je člověk na očích a sděluje svůj subjektivní názor na věc, nebo lidi. Jak tak ale projíždím videa kanálů Hoggy, Naprosto retardovaný, Vidrail a další, který si nepamatuju, protože je nesjíždim tak často, docela se mi dělá šoufl, že značnou řádku mojí potencionalistický fanouškovský komunity by tvořily děti. Sám o sobě moc děti nemusim, a teď nemluvím o těch nejmenších, co jenom řvou, brečí, kadí a nanejvejš mi sdělí "habaďaba". Obávám se těch, co už umí ťukat na klávesnici, zadat do prohlížeče Facebook a Youtube a aktivně se prezentují v diskuzích. Pominu-li značně zkreslenej pohled na svět, největší prasárnou je jejich gramatika a tendence rýpat a poučovat. Jasně, neni to záležitost jen dětí. Jsou mraky cetiletých, co jsou schopni prznit češtinu takovým způsobem, že Jencek Komenskej dělá v hrobě kotrmelce.

Všímám si ale, že to má bohužel dopad i na samotnou tvorbu oněch youtuberů, kteří dost svých výroků obhajují, vysvětlují, uvádějí na pravou míru, čímž kazí efekt myšlenky samotné, ke které by si člověk jinak hledal cestu, aby ji přišel na kloub. Zabijí to vtip, zabijí to skrytou pointu, zabijí to celkovej dojem z videa. A to všechno jenom kvůli pár blbečkům, kterým by jinak to video smysl nedávalo.

Zrovna Martin z kanálu Naprosto retardovaný mě tim dosírá. Je to od pohledu inteligentní člověk, který by mohl svoje názory podávat rafinovaným způsobem, který by jemu osobně byl určitě vlastní, ale protože má mezi "fanoušky" pár gum, musí to všechno prezentovat prostou a jednoduchou formou.

Nemám nic proti jednoduchosti, ale tuze rád si k pointě hledám vlastní cestu. Rajcuje mě to tajemství, v čem že vlastní tkví tahle, či ona myšlenka, nebo výrok. Nééé, on prostě "tohle řikám proto, že proto a proto". -____-

Já už jsem si teď stanovil podmínku, že nikdy nic vysvětlovat nebudu. Rád sděluju pocity, dojmy a myšlenky formou metafor, nebo je jinak zaonačím. To je můj živel a je mi jasný, že víc jak polovina lidí to pochopí špatně. Za což jsem vlastně rád, protože to eliminuje blbečky, gumy, jantary a vylízance. Člověk, jenž není schopen zachytit moje myšlenkové pochody nemá v mojí společnosti místo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mishax mishax | 8. ledna 2015 v 18:15 | Reagovat

A z těchto důvodů bych internet povolila až od patnácti nebo ještě lépe osmnácti let. Stejně se na něm děti nenaučej a ani nedozví nic pozitivního, jen pořád sjížděj ty internety.

2 Kath Kath | 8. ledna 2015 v 20:55 | Reagovat

[1]:Jó! sjíždijou internety a pichajou si marihuanu!!! -_- (pardon já musela:D)

3 pukavcisyn pukavcisyn | 8. ledna 2015 v 21:03 | Reagovat

[1]: Já bych internet nechal, ale víc bych zapřáhnul rodiče, aby o svoje ratolesti, nejen v tomhle směru, pečovali. Pořád si totiž stojím za tím, že pro rodiče je internet něco, kde si najdou porno, když jim to neklape a kam můžou uklidit děti, aby je nemuseli řešit. :/

4 pukavcisyn pukavcisyn | 8. ledna 2015 v 21:13 | Reagovat

[2]: :DD chuligáni hovadský

5 mishax mishax | 9. ledna 2015 v 0:06 | Reagovat

[3]: Ten komentář byl myšlen s nadsázkou, ale trochu jsem se bála, že to nebude zcela patrné. :D
Samozřejmě, že by bylo nejlepší, aby rodiče své děti více kontrolovali, ale to v dnešní době je trochu nereálné, když každé dítě má svůj počítač (věttšinou prostě musí, protože už i sudium na obyčejné ZŠ to vyžaduje), telefon s internetem a šasto i tablet tak se to prostě uhlídat nedá. Zvlášť přihlédneme-li k tomu jak rodiče musejí makat a budovat kariéru, aby tohle dětem pořídit mohli. Když nad tím tak přemýšlím je to trochu začarovaný kruh, ale dál to rozebírat nebudu, protožese bojím kam bych došla. :D

[2]: To je naprosto v pořádku, přesně takhle jsem to myslela. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama