4 a.......

8. ledna 2015 v 15:30 | Pukavčí syn |  Blog

I.
Obloha zahalená rudými mraky, ze kterých se sype popel. Vzduch je horký, téměř nedýchatelný. Z dálky je slyšet hromový hluk, který se blíží. Pohlédnu nalevo a vidím hořící strom. Pohlédnu napravo a vidím hořící žirafu. Pohlédnu za sebe, vidím hořící domovy.
Hromový hluk se blíží a přidává na hlasitosti. Zem pod vrstvou popela se začíná třást. Strom se skácel, žirafa padla, budova se zřítila.
AŤ UŽ TO PŘIJDE.
Burácející ohnivá vlna se řítí proti mě. Napřímený ukazovák s prsteníkem přiložím ke rtům, následně ruku natáhnu směrem k rudým nebesům, zavřu oči a.........................

II.
Klečím na zemi a do nohavic se mi začíná vsakovat lidská krev. Celé mé tělo se chvěje. Nic nevidím. Téměř nic neslyším. Jen svůj rychlý dech spolu s dalšími. Ozve se rána. Cuknu sebou. Ozve se další. Do šátku jenž mi zakrývá oči se začnou vsakovat slzy.
Další rana. Můj dech se téměř zastavil. Další rána. Další. Další a další.
AŤ UŽ TO PŘIJDE.
Pak cítím dotek lidské ruky na své hlavě. Nezaplavuje mě příjemný pocit. Pohlcuje mě strach a.........................

III.
Čerstvý a voňavý jarní vzduch hladí mou tvář. Zavřu oči a nadechnu se nosem. Cítím šeřík. Cítím růže. Cítím strach? Cítím svobodu?
AŤ UŽ TO PŘIJDE.
.........................

IV.
Blažený pocit. Příjemné šimrání po celém těle. Energie procházející skrz mě. Natáhnu ruce a hrnu ji k sobě. Chce ke mě. Chce být u mě. Já ji přijímám a hýčkám ji tak, jako hýčká ona mne. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama