Islám a média

24. ledna 2015 v 19:00 | Pukavčí syn |  Myšlenky, názory, dojmy

Nejdřív si přečti tohle.

ZVRÁCENOST

Žijeme v nechutném světě plném korupce, násilí, závisti a bezohlednosti vůči ostatním lidem, živým tvorům a přírodě samotné. Nebo ne?

Už několik let nežiju v iluzi, že co mi předhodí média, je zákonitě tak, jak oni tvrdí. Sic bez důkazů, ale dík zdravému rozumu, považuju hodně informací za zcela smyšlené, jen aby podněcovaly k nenávisti vůči tomu či onomu. Současným trendem je Islám.

Média nám předhazují, že Islám je špatný a každý vyznavač tohoto náboženství je automaticky vraždící mašina, která jenom vyčkává na okamžik, kdy se vmísí mezi dav lidí a následně jí vybuchne igelitka, nebo z ní vytáhne uzinu a postřílí všechny kolem. Není tomu tak. Za žádnou cenu se nechci zastávat Islámu, stejně jako dalších náboženství, protože osobně považuju víru v "něco" nebo "někoho" za pošahanej alibismus pro konání vlastních nezodpovědných činů, ač to mnohým "věřícím" dík vymytí mozku přijde vlastně v pořádku.


PROSTĚ NĚCO POTŘEBUJOU

Ebola už očividně není trendy, lidé se jí v našich končinách přestali obávat, protože od chvíle, co "problematika" Islámu zaplavila Evropu, jsem neslyšel nebo nečetl jedinou zprávu o novém nakaženém v Evropě, nebo jinde ve světě. Nejspíš proto, že bylo příliš rozumných argumentů pro to, proč se epidemie, nebo pandemie eboly bát nemusíme - otázka podnebních podmínek a hygienických zvyků.

"Tak hele, kolegové, lidi už se černochů nebojí a zase věří svým mejdlíčkům od davu a splachovacím hajzlům. Musíme přijít s něčím, z čeho se totálně poserou a co nám nikdo po pár měsících nesmete ze stolu nějakým argumentem. Zkusíme vsadit na nenávist - tam to vždycky zabralo. Vždycky!!!"

Bohužel, většina, zejména té starší populace, stále považuje informace v Televizních novinách a Událostech za posvátné a pravdivé a tak se současný trend "smrtícího" Islámu dobře uchytil.


NIC NOVÉHO POD SLUNCEM

Upřímně, vždycky jsem měl trochu nepořádek ve východoevropských kulturách a jejich zvycích, ale za svůj krátký život jsem o podobně maskovaných hovadech slyšel už mnohokrát. A téměř pokaždé to skončilo prolitou krví. Jenom teď se z toho všeho udělala obří bublina a jakejkoliv počin radikálů z IS je ostře sledován a kritizován.

Očividně je nejaktuálnější zpráva ohledně japonských zajatců jeden velkej fejk, ale i já zpočátku trochu podlehl trendu a okamžitě začal na tyhle zvířata ve velkým nadávat. Že si nedají pokoj. Že je to tu zase.

NENÍ to tu zase - je to tu pořád. Akorát teď se prostě bude předhazovat každej zakrytej obličej jako to nejhorší, co v současnosti může být.


ODVÁDĚNÍ POZORNOSTI

Média sdělují jen to, co potřebují sdělit. Nikdy není nic uvedenou na pravou míru. Někdy se o tom nezmíní vůbec. Ze zpravodajství se stává jeden obří bulvár předhazujíc jen to, co zrovna frčí.

Prostej příklad: V televizi právě frčí sedmnáctá řada nějaké pěvecké nebo talentové soutěže a rázem jsou jejich moderátoři a porotci terčem všech fotografů, snad i těch amatérských, jenom proto, že zrovna je víc na očích a je přece totální senzace, když Leoš Mareš hodí někde šavly. Ejhle. Další série "talentů" skončí a s tím i "sláva" všech účinkujících.

Ale že se mezitím pobleje i Jiřka Bohdalová na Václaváku nikoho nezajímá. To by bylo zajímavé jen tehdy, kdyby uváděla další rádoby tolkšou na komerčním programu a lidem se tak automaticky zaryla do paměti.


JENOM TO ŠPATNÝ

Co mě ovšem na médiích domrdává úplně nejvíc, je sdělování jenom zvěrstev, hrůz a katastrof. Doprdelekurvarezavejdrát už ani ty veselý štěňátka na konci nedávaj.

Lidé pak žijí v iluzi, že se všude jenom krade, znásilňuje, dvanáctkrát bodá do hrudníků atd. To je opravdu opilej náctiletej fracek s duševní poruchou, jenž pobodá vlastní babičku kvůli Komenskýmu na gram trávy poutavější, než stejně starej náctiletej fracek, kterej pomáhá čistit přírodu od plastovýho odpadu, o víkendech navštěvuje seniory v domovech důchodců, aby jim zpestřil den? Pokud ano, tak jsem se dosud špatně učil sociální psychologii. Je přece proti zdravýmu lidskýmu rozumu, žít permanentně v obavách o vlastní život při nákupu rohlíků, než s jasnou duší procházet rozkvetlou alejí a kochat se vůní nektárku a usmívat se při tom na všechny kolem sebe.

Dost mě totiž domrdává a mrzí, že potom od starších generací slýchávám, jak jsme my, mladí, špatní, závislý na drogách a agresi, leč to ve většinovým případě není pravda. Jsou mraky mladých umělců, tvůrců, kreativců, srdečných bytostí, lásku rozdávajíc, stále se usmívajících, ale o tom nikdo v televizi ani necekne. Do informovanosti o tomhle "světě" si člověk musí hledat vlastní, složitou cestu, aby to na vlastní oči viděl a uvěřil tomu. Masová, mnohdy už automatická, nenávist, potom akorát zadupává ideály těhle mladých sluníček, který, leč by se pro radost druhých rozkrájeli, slýchají jen odmítavé, nebo i vulgární reakce.

Podvědomá obava důchodkyně, že jí chci okrást, znásilnit, zabít a pak vošukat znova, vede akorát k tomu, že mě ani nenechá se optat na cestu a nezdvořile mě pošle do prdele.


NENÍ DŮVOD K VĚTŠÍMU STRACHU NEŽ OBVYKLE

Jasně, hovada na světě byli, jsou a budou, ale vždycky jich bylo málo - to akorát zprávy dělají hovada z každého.

Pořád mám větší šanci, že umřu na zástavu srdce, že mě porazí auto na přechodu, že mě zaživa sežere vzteklinou nakaženej lemur, než že se v naší ulici odpálí "Turek v županu".

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama