Cesta k dalšímu levelu

20. listopadu 2014 v 3:00 | Pukavčí syn |  Myšlenky, názory, dojmy

Před časem jsem se dík vlastním zážitkům poprvé seznámil s pojmy jako lucidní snění, astrální cestování, nebo spánková paralýza. Mé zkušenosti jsou zatím mizivé a tak je nebudu nijak rozepisovat. (nejen) Na tomto celém mě ovšem decentně irituje snaha "vědců, vědátorů, inteligentů" vše vysvětlit vědecky, tedy důkazně. Zkoumat při tom všem mozkouvou aktivitu, srdeční tep a další tělesný funkce je sice na jednu príma, ale mrzí mě, že se tím lidstvo oddaluje od myšlenek, že by vskutku mohlo jít o nadpřirozené záležitosti.

Jsem ohromný fanda nadpřirozenosti, skryté potencionální síly energie v nás, telepatie, telekineze, mimozemšťanů, posmrtného života a dalších podobných "trendů". Věřím, že my, jakožto lidé, fungujeme jen jako tělesná schránka ve které se ukrývá ohromné množství energie, která je ovšem moderním stylem života značně utlačována a tak vlastně nejsme schopni ji řádně poznat, natož využít.

S mou drahou nejdražší polovičkou se nám často stane, že řekneme nebo napíšeme totéž ve stejnou chvíli. Je to náhoda, nebo nějaké duševní propojení? Jsme karmičtí partneři, nebo jen máme téměř identický smysl pro humor, hlášky, dojmy atp.?!

Když si moc přejeme, aby se něco stalo a následně se tak stane, je to jen náhoda, nebo naše soustředění ovlivnilo běh událostí? Na tuhle otázku si sám nedovedu jasně odpovědět, protože ač mnohé nasvědčuje, že by se dalo odpovědět "ano, lze ovlivnit běh událostí", tak je to v rozporu s mým přesvědčením o absolutním předurčení všeho.

Věda a mnohá náboženství se snaží přesvědčovat o svobodné vůli, náhodě a neočekávatelnosti. Je tomu ale opravdu tak? "Konspiračně teoretizuji" o tom, že ať uděláme cokoliv, má to tak být. Všechno je součástí předem sepsaného scénáře a nelze se z něj vymanit. Může to znít alibisticky nebo zbaběle. Ale...zažil jsem příliš "náhod", abych tomu nevěřil.

Je třeba velkou náhodou, že sotva zaslechnu nějaké slovo, které mi bylo do té doby zcela neznámé včetně významu, najednou ho slýchávám ze všech stran. Je velkou náhodou, že sotva se doslechnu o nějaké teorii a rázem ji slyším nebo vidím všude. Například teorii o smyslu egyptských pyramid ohledně využívání tachyonové energie. Ještě před třemi dny jsem žil v naivní představě, že pyramidy sloužily jako hrobky faraonů, pak jsem ale četl v jedné diskuzi názor člověka, který to rázně vyvracel právě s odkazem na tachyony - BUMHO - další den o tom běží dokument v televizi.

Jako by něco s jistou pravidelností chtělo, abych odhalil skutečnost toho či onoho. Náhoda? Možná. Věřím tomu? Ne. Mělo to tak prostě být a tečka.

Když se zastavím u starých a vyspělích civilizací, třeba právě u té egyptské, je příliš pozoruhodné, jak se silně soutředily na vesmír. Studovaly hvězdy, vesmírnou energii, slunce, měsíc, všechno důkladně propočítávaly, což mnozí nejsou schopni ani v dnešní době navzdory vyspělé výpočetní technice. Znovu to svádím na odprostění se od hvězd a naší duševní energie. Jak je například možné, že po všech vyspělých civilizacích zůstaly jen stavby, pro nás nesrozumitelné nápisy a někdy ani to ne. Po všech se doslova slehla zem. Povedlo se jim zázračně opustit Zemi a postoupit do vyšší fáze života? Možná. Věřím tomu? Ano.

Věda se (bohužel) snaží všemu přijít na kloub po svém a není schopna (neboť by to již bylo nevědecké) připustit i něco nehmatatelného - dosud neznámého. Vesmír skýtá ohromnou energii jíž jsme součástí a měli bychom se na ni víc soustředit, než se vlastní hloupostí doženeme do totální sraček. Nikdo z nás tu přece není jen proto, aby studoval, pracoval, pářil se a pak "jen tak" zemřel. Všechno co se děje kolem nás, dnes a denně, má nějaký smysl a...holt asi ještě nejsme "duševně" připraveni na to to pochopit a poddat se tomu. Přijde jednou čas, kdy se dostaneme dál? Možná. Věřím tomu? Ano. Ať si věda říká co chce. Po "smrti" těla naše energie zůstává "žít" a můžeme jen fantazírovat co je asi dál. Třeba právě smrt je onou cestou. Třeba si musíme projít tímhle "peklem", abychom tohle všechno pochopili a teprve pak se posunuli výš. Přece doprdelekurvarezavejdrát nemůžeme jen tak chcípnout a NIC. K čemu by potom sloužila naše paměť, když by stejně jednou prostě...PŘESTALA?! To by defacto nebyla zapotřebí ani teď.

Děkuju za předurčení, že jsem se právě v tuhle chvíli nad tímhle tématem zamyslel a sepsal o něm článek, protože...tak to mělo být a ty, vědo, mi to nevyvrátíš, i kdybys měla sebelepší argument, protože ty, vědo, nejsi schopna počítat s energií jako s energií.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Khira Khira | Web | 20. listopadu 2014 v 17:32 | Reagovat

Trefils do černého. Já si myslím, že věda (a nejen věda) jednak na to nemůže přijít, protože je primitivní na takový výzkum, ale hlavně, že to nemá ani v plánu. Potvrzovat lidem a široké veřejnosti, že někde existuje něco, co by lidem mohlo pomoct, nebo co je pro ně úplně přirozené, protože by pak lidi začali přemýšlet, zvedli se od televizí a zjistili, proč žijí, tak jak žijí a kdo to způsobil. Nepotřebují někoho, kdo se bude sám vzdělávat a zdokonalovat se, kdo je klidný a vyrovnaný, oni potřebují makající vynervované materialisty.
Já v poslední době zas přišla na to, že ačkoliv se pořád mluví o tom, když lidi půjdou do ulic a začnou něco dělat, sjednotí se, atd. tak vláda toho v závěru proti nim moc nezmůže...(když neberu v potaz armádu) tak jsem se přesvědčila o tom, že to tak bylo i v minulosti... že ti nahoře upravovali kroky podle nás, když bylo velké podezření, couvli.. atd... ale zkrátka řídili se podle NÁS, takže na té síle fakticky něco bude.
A - jsem ráda že se takovými věcmi zabýváš. :D

2 pukavcisyn pukavcisyn | 25. listopadu 2014 v 10:38 | Reagovat

[1]: Bingou!! ..no, stávají se z nás barbaři bouřící se proti těm nahoře a jak si tak pročítám knížku o zaniklých civilizacích, často tam čtu, že padly právě díky vzbouření "barbarů" jenž nehodlali dál snášet vládu "někoho" - vždy uměle tvořenou. Dejavu trošku >:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama