Ze zamlženého lesa na prosluněnou pláž

21. října 2014 v 19:40 | Pukavčí syn |  Blog

Je neuvěřitelné, jak velký rozdíl pocitů a okolností může člověk zažít, ač je dělí jen 24 hodin. Zatímco celý včerejší den se nesl v duchu pochmurné, až depresivní nálady, kdy takřka nic nevycházelo podle plánu, všechno se hroutilo a nic nevypadalo nadějně, tak dnes je vše zalité sluncem, dotažené do zdárného konce a patnáct sluncí svítá na lepší časy.

Jsem člověk skromný a radující se z maličkostí a tak není divu, že následující výčet pozitivních událostí mi zařídil úsměv minimálně do čtvrtka.


WEBSEARCHER

Na internetu snad nemůžete pochytit větší sračku, než nějaký malware, který vám pomalu ale jistě zahlcuje a zpomaluje počítač a zpravidla, i když se tváří jako běžná aplikace, nabízejíc i uninstall, nikdy k jeho odstranění nedojde. Jsem člověk trpělivý a především odkládající všechno na co nejpozději. Přes měsíc jsem trpěl, že při zapnutí prohlížeče se můžu rozloučit s nastavenou domovskou stránkou a na úvod na mě vybafne "vyhledávač" Websearcher. Dlouho jsem měl za to, že mi vyhledávač nabouraný se do prohlížečů nemůže nijak uškodit a kdykoliv můžu na ikonku domovské stránky kliknout, být na ni odkázán a fungovat dle svých představ. Jenže ejhle. Počítač postupem času pracoval pomaleji a pomaleji, stále častěji docházelo ke kousnutí prohlížeče, nebo rovnou celého systému a co mě obtěžovalo asi nejvíc, k samovolné změně času na počítači.
Vzhledem k tomu, že před svým současným počítačem jsem měl archívní herku, která ještě pamatuje písničky Karla Kryla, zpomalený systém mi nečinil nikterak značné uživatelské problémy. Prostě jsem minutku, dvě, jen tak zíral kolem sebe a popíjel kávu.
Včera jsem se konečně odhodlal, že se Websearcheru zbavím a tak jsem brouzdal po různých návodech, jak na to. Přidat nebo odebrat programy, CCleaner, nic z toho nefungovalo. Pár minut se vše tvářilo, že je úspěšně splněno, jenže malware byl tak rozsáhle rozeset po mém počítači, že se to tak opravdu jen tvářilo. Nakonec jsem narazil na doporučení programu SpyHunter, který se prý dokáže s malwary nejlépe poprat - a užuž to vypadalo, že 260 detekovaných hrozeb (všechny pochopitelně spojeny s Websearcher) dostane mé sbohem, jenže - "nutno si zakoupit registraci za 39,95 $, aby po třech hodinách skenování a detekování bylo možné vše odstranit a opravit. Čtyřicet babek jsem neměl, takže jsem značně frustrován SpyHunter vypnul a strávil tak další večer se svým malwarem.
Když už to ale bylo tak sympaticky načaté a uzdravení počítače na dohled, nemohl jsem to nechat jen tak a tak jsem si ██████ plnou verzi (registrovanou) SpyHunter, znovu přetrpěl tři hodiny skenování a detekování a posléze s nadějí kliknul na "Opravit".
Nyní se můj počítač znovu chová jako produkt současného desetiletí a funguje příjemně svižně. Čas na liště se mi již nemění, domovskou stránkou při spuštění prohlížeče je Google a při kliknutí myší na nějaké tlačítko dojde k okamžité odezvě.


DŽOBÍK

Jak jsem v jednom z předešlých článků zmiňoval, nepřetrpím celotýdenní zaměstnání a tak jsem typickým lovcem zejména jednorázových brigád, kterých ještě před měsícem bylo k dispozici mnoho a já si mohl vybírat, zda tak poutavou a sympaticky ohodnocenou činnost dělat budu, nebo ne. Jenže ejhle. Uplynulých čtrnáct dní bylo kritických. K dispozici byly zejména brigády aka blbeček v obleku, blbeček od grýnpís, blbeček za telefonem a tak si kurva nemůžu vynachválit, že po dnešním dnu jsem ulovil rovnou tři velice atraktivní činnosti, z nichž jedna již v současnosti sází na předvánoční shon a podle toho ji také finančně ohodnocuje. Ve zkratce - těším se na to, že si budu převážně vozit prdel v autě, občas vylezu ven s nějakým balíčkem, vezmu si autogram od zákazníka a tisícovka denně je na světě. >:)


RETRO OKÉNKO

Jak je zřetelné z mé včerejší aktivity na blogu, měl jsem nostalgický den a večer, a neboť mi nepříjemná událost nedovolila v noci spát, připoměl jsem si kromě starých písniček i jeden starý seriál.
Starý seriál, který byl vytvořen v roce 1991, u nás byl vysílán, domnívám se, v roce 1996 (možná 1997) a ač jsem ho v té době nemohl pochopit, protože mi bylo 6 let, při shlédnutí jediné epizody se mi vybavily veškeré vzpomínky na dětství. Na éru, kdy jsem tento seriál sledoval zejména díky úžasným maskám a animaci, která, dle mého názoru, předčí i mnoho dnešních animovaných výtvorů pro mládež. Trochu napovím.
"Nejsi máma. Nejsi máma."
"Zlato, jsem doma."
Stále nic? No doprdelekurvarezavejdrát, přece Dinosaurové. ^_^
Kdo nezná, nepamatuje, nepochopí.


Shlédnul jsem během dnešního dne další dva díly a ač nutno uznat, že na dnešní dobu působí děj a "morální poučení" trochu zaostale - podobně jako tomu je u Kroku za krokem - rozhodně jde o seriál, který hodlám už jen z čiré nostalgie znovu shlédnout, zasmát se a především - pochopit ho - protože je samozřejmé, že v šesti letech jsem nemohl pochopit, proč se dvounožci snaží vytlačit čtyřnožce zpátky za bažinu, protože jim berou práci a způsobují krach ekonomiky. "Čtyřnožci jsou jiní než my a proto jsou špatní." Dnes, pro mě, zcela pochopitelné téma, a na jednu stranu smutné, že i přes značné stáří seriálu, stále aktuální.

Moc se těším, jak na mě budou Dinosaurové působit nyní, kdy jsem schopen si na ně udělat objektivní divácký obrázek a snad nebudu zklamán, jako tomu bylo u filmu Rakeťák, který jsem viděl, když mi bylo devět, hrozně mě bavil, ale vloni jsem zjistil, jak velká píčovina to je. Ale, soudě už podle těch dvou dílů, k tomu nedojde a já se znovupobavím nad jedním z těch lepších výtvorů, které mládež devadesátých let měla k dispozici, narozdíl od dnešních dětí, které musely přetrpět takový kokotiny, jako Teletubbies, LazyTown, Beyblade, a nemají ani ponětí, že animované seriály mohou mít i úroveň a smysluplný děj, jako tomu bylo například u legendárního Čipa s Dejlem, Toma a Jerryho, nebo prvních sérií Pokemona.

Úvodní znělka seriálu Dinosaurové
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama