Retro okénko #5

20. října 2014 v 21:30 | Pukavčí syn |  Retro okénko

Mám dneska celkově náladu, kdy brouzdám jutubem právě po sonzích, na kterých sem ujížděl v období čerstvě získané občanky a tak nebudu s dalším retro okýnkem otálet. Na podzim roku 2005 se znovuproslavila Nelly Furtado, kterou tentokrát pod svá producentská křídla vzal Timbaland a já jí přišel obrovským způsobem na chuť. Zprvu se mi její "úvodní" hit Meneater moc nezamlouval, ale...prostě postupem času...blablabla.

Před létem následujícího roku spatřil světlo světa hit Say It Right, který zaznamenal vůbec největší úspěch z Nellyina alba Loose.

Tehdy jsem se biografií jednotlivých interpretů nějak nezabýval a tak mi trvalo téměř rok, než jsem zjistil, že Nelly zpívá už dobrých pár let a má za sebou nejeden hit. Za zmínku stojí jeden z nejprofláklejších - I´m Like A Bird. Soudě podle názvu jednoho z alb předcházejících Loose, Folklore, jsem usoudil, že se dřív věnovala folku a proto nikdy nebyla kdovíjak slavná a já se o ní dík tomu nedozvěděl, protože do svých devatenácti jsem poslouchal jenom to, co mi servírovalo MTV, Evropa 2, Óčko, nebo Bravíčko.

Ejhle - jaké příjemné zjištění, že i "nepopulární" žánr od Nelly bude tak moc lahodit mým uším a ona se tak stane jednou z mých vůbec nejvíc nejoblíbenějších interpretů, jejichž písničky a hlas se mi nikdy neoposlouchá.

Lejdýs en džentlmens, bez dalších keců, přivítejte Nelly Furtado... *tlesk tlesk tlesk tlesk*


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama