Je zodpovědné přiznat svou nezodpovědnost

4. října 2014 v 19:30 | Pukavčí syn |  Myšlenky, názory, dojmy

Když se se mnou přátelé na něčem domluví, mají přibližně poloviční šanci, že se tak skutečně stane. Na tuhle skutečnost pyšný nejsem, ale jsem pyšný na to, že upřednostňuji svůj klid, prostor a čas. Nejednou se ve čtvrtek domluvila akce na sobotu, ale v onen den jsem zjistil, že samotné mrkání očních víček mě unavuje, takže jsem dal přednost spánku, abych mrkat nemusel vůbec, než abych se plahočil přes půlku města za "Tomášem s Jarmilou" a šli se pokochat výhledem na Prahu a u toho si otevřeli pár lahváčů.

Od útlého dětství, mnohdy k překvapení spolužáků z prvního stupně, že mě to ještě nepustilo, je mým snem, být tramvajákem. Ale znovu se vracíme k uvědomování si vlastní nezodpovědnosti. Už dva roky mám možnost povolání tramvajáka vykonávat, ale vzhledem k tomu, že se rád čas od času utrhnu ze řetězu, na pár dnů jsem schopen se ponořit do hloubek stavů po požití THC, nebo alkoholu, do ničeho se nehrnu. Necítím prostě, že bych dovedl s pravidelnou nepravidelností vstávat, jak se mi káže a několik hodin se pasírovat ucpanými pražskými ulicemi, mezi nervózními řidiči aut, a do toho zodpovídal za zdraví desítek lidí ve voze a tisíců lidí během celé směny.

Stejně tak si uvědomuju, že nezodpovědnost je vlastnost hodně špatnou a nejednou jsem na to doplatil. Ať ztrátou "kamaráda" nebo práce. Ale, ju nou, když chci ležet a nic nedělat, tak prostě ležím a nic nedělám. Nemluvě o tom, že se mi prostě jakožto povaze berana příčí, fungovat podle nějakého řádu a už při samotném pomyšlení, že každé ráno v osm hodin musím být tam a tam a pět dní v kuse dělat prakticky to samé, se mi zvedá žaludek.

Možná jde o jistou formu revoluce proti systému, kterou mládež mnohdy trpí a časem z toho vyrostu, nebo jsem odsouzen k nezodpovědnosti a nikdy si za řídící panel "tétrojky" nesednu a radši budu někde kouřit jointy a splachovat napěněný sliny gambáčem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kath Kath | 4. října 2014 v 23:17 | Reagovat

Tak horký to s tou nepodpovědností nebude:) Za mnou už párkrát dojels těch 280 kiláků, takže když se chce;D ale o tom si vlastně psal.. když se chce.. takže závěr je takovej že vlastně cááájk :3 :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama