Rozmazlenej fracek

2. září 2014 v 13:00 | Pukavčí syn |  Blog

Snad nic z toho nezakřiknu, ale...

...jsem prostě přirozený klikař. Nepovažuji se za rozmazleného ve smyslu, že by mě od mala rodiče zásobovali těmi nejmodernějšími hračkami (třeba stavebnice od Lega jsem se nikdy nedočkal), mobilními telefony, nebo alby svých oblíbených interpretů. Nedostával jsem týdně kapesné 2000,- na večerní mejdánky. Mikinu od Nike jsem na sobě v životě neměl.

Jde spíš o to, že jsem se vlastně neměl nikdy špatně. Absolutní životní svrab jsem rovněž nezažil. Nějakým zázrakem jsem vždycky ze všeho vybruslil, nebo ještě lépe, "vyřešilo se to samo".

Na úvod bych uvedl pár příkladů z počítačových her, ve kterých, po osvojení si jistých herních funkcí, vyniká v podstatě každý, ale já jsem i v tomhle směru úplně jiná liga. Nejsem žádný pařmen, který by válcoval všechny ve "wowku", bez čítů dohrál všechny "gétéáčka" apod. Co se her týče, mám poměrně omezený obzor, neboť za roky, jsem si vypěstoval závislost jen na pár titulech, jako třeba Czech Soccer Manager, Age of Empires 2, Mashed, nebo poslední dobou stále oblíbenější online iSketch. Ve všech těhle hrách vyhrávám. Téměř neustále. V CSM jsem schopen během tří sezon vytáhnout Třinecký klub na výsluní Evropských pohárů a kolem sezony desáté, mít na kontě kolem 200,000,000Ł, mančaft nadupaný hráči o kvalitách 46+, ve věku 26-. V AoE2 mi stačí hodina, abych měl postavené a zabezpečené sídlo, u nějž akorát odrážím zoufalé útoky protivníků při nastavení největší obtížnosti. V Mashedu mi stačí nanejvýš čtyři kola a už zvedám nad hlavou zlatý pohár. V iSketchi získávám v průměru (bajvoko) 75 bodů a nejsou výjimkou ani skóre přes 100 bodů. (Můj nedávno pokořený osobní rekord činí 108 bodů.)

Jenže ejhle. Co když se náhodou začne něco kazit? Co když v iSketchi za celý den, přibližně z dvaceti her, vyhraju pouze jednu, a to ještě s 48 body? Co když v AoE2 prorazí soupeři moje hradby, vymlátí vojsko a já jen zoufale sleduji hořící hrad, kasárnu a centrum města? Co když v CSM nezískám třikrát po sobě titul, v Evropských pohárech vypadnu, podobně jako většinou Sparta v realitě, už v předkolech? Co když v Mashedu najíždím na miny, padám do příkopů a schytávám rány od naváděných raket? Jednoduše se začnu čílit jako malej fracek.

"Do prkna, vždyť já přece neprohrávám." říkám si.

A úplně stejné je to i v životě. Jsem zvyklý, že nějakým zázrakem přežívám neustále s nějakou tou kačkou v kapse. Že když mám domluvenou akci, tak to prostě klapne, sejde se ta nejlepší společnost a zábava jede až do pozdních hodin. Že když náhodou přijdou nějaké strasti života, tak z toho vykličkuju, vykecám se, nebo se to samo nějak zažehná.

Jenže ejhle. Třetí den po sobě nemám ani korunu, brigáda v nedohlednu, kamarádi píšou esemky, že večer do baru nedorazí a stojím před závažným problémem, který se evidentně vyřešit sám nehodlá, načež je třeba za značného využití duševní odolnosti, jít a ten problém řešit. A nikdy se žádný závažnější problém nevyřeší během dne, nebo dvou. Znovu se teda začnu čílit a zoufat si, že tohle není správné. Že tohle se mi přece nestává.

Samozřejmě, že ani v jednom směru v tom nejsem sám. Znají to všichni. Ale dík svému převažujícímu "klikařství", nejsem prostě natolik zvyklý na to, že občas něco není podle mých představ. V takových chvílích se vskutku cítím jako rozmazlenej fracek, neboť nejsem ani natolik pokorný, abych to přijal jako "chlap", zatnul zuby a porval se s tím.

Nuže, dopiju si svou kávu, kterou jsem si dopřál po nenáročné brigádě, jenž mi spadla do klína, dám si na iSketchi pár vítězných her a vyrazím s výdělkem na pár točených, a kdo ví, třeba znovu najdu na zemi nějakou tu stovečku.

Častěji říkám "Juhu" , než "D´oh".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Khira Khira | 3. září 2014 v 19:12 | Reagovat

No, tak to se celkem máš. Já bych se s takovou procházela co nejčastěji :D a hejjjjjj isketch se dá ale časem vytrénovat. Sice se mi to fakt hezky říká, ale dáá. :D
*blaženě se usmívá na pomyšlení hry "jdu na výlet a beru si s sebou.." :D:DD*

2 Kath Kath | Web | 3. září 2014 v 23:10 | Reagovat

[1]: *Jedu na výlet :DD

3 pukavcisyn pukavcisyn | 4. září 2014 v 13:42 | Reagovat

[1]: To je uplně jinčí liga :D a o Tobě už ani nemluvím :D se vsadím, že ještě dneska jseš schopná všechny ty věci vyjmenovat :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama