Předsudky a nálepky

4. září 2014 v 15:00 | Pukavčí syn |  Myšlenky, názory, dojmy

V dobách spěchu, shonu a fofru, není tolik času, aby jste člověka mohli pořádně poznat. A i když si myslíte, že ho znáte, udělá něco, co by jste od něj nečekali a už vám přijde, že udělal něco špatně.

Daleko horší jsou situace, kdy lidé hodnotí kolemjdoucí na ulicích, většinou za účelem zesměšnění. "Hele, vole, čum jak je tlustá, fůůůůj. Ta musí slušně financovat mekáče, hahahaha."
Nikoho už ale nezajímá, zda je dotyčná tělnatější kvůli přejídaní, nebo nějaké nemoci. A i kdyby se přejídala, tak je známo, že lidé se přejídají i ze stresu. A i kdyby neměla stresy a jedinou nemocí byl cholesterol, tak co je na tom? Jenom proto, že člověk neváží sedmdesát kilo, tak je automaticky špatný? Společensky neužitečný? Takový lidé se nedají vytáhnout na pivo, prohodit s nimi pár vtipů, pokecat o krizi na Ukrajině, nebo z nich dostat tipy a triky, jak správně chovat užovky?

Sere a mrzí mě to u všech obézních, brejlatých, bledých, černých, křivozubých, mluvících vysokým hlasem, hlubokým hlasem, nemluvících vůbec, ...

V baru, který pravidelně navštěvuji, jsem dostal nálepku kluka, který zbledne, když přežene míru, rád kouří trávu a ve větší společnosti u stolu moc nemluví. Jaké potom nastalo překvapení, když "bledej vyhulenec" přinesl na ukázku některé svoje kresby. Mnozí nebyli schopni připustit, že bych něčeho takového byl schopný a věřím, že nejsou schopni ani dnes připustit, že ve mě dřímá "umělec".

Je to opravdu tou uspěchanou dobou? Nebo je tolik lidí prostě hloupých a povrchních?

Z vlastní zkušenosti mohu říct, že lidé, kteří "vypadají jinak", mají KURVA co nabídnout a mnohdy si s nimi popovídám líp, než s někým "tuctovým". Takový lidé totiž nežijí jen proto, aby pařili s partou, vydělávali v sáčku desetitisíce, nebo se jako Ivánek kochali svou líbeznou tvářičkou.

Co se předsudků a nálepek týče, v seriálu Jmenuju se Earl jsou tomu věnovány tři epizody, ve kterých je daná problematika velmi pěkně představena.
• 03x01 Jmenuju se vězeň #28301-016 (1/2)
• 03x02 Jmenuju se vězeň #28301-016 (2/2)
• 04x21 Čarodějnice

"Jsem zrzavej hipík s křivou držkou."

"Ale možná taky skládám vážnou muziku, znám super vtipy, nebo mám
na svědomí , že tvoje babička žila o tři roky déle."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama