Filmy vs. seriály

1. září 2014 v 16:20 | Pukavčí syn |  Myšlenky, názory, dojmy

Dopředu počítám s tím, že s tímto článkem se zavděčím přibližně polovině čtenářů. Budu totiž psát neobjektivně a nadržovat filmům.

Filmy jsou pro diváka daleko praktičtější, neboť nemusí čekat mnoho týdnů, měsíců, někdy i let, než se dozví, jak to vlastně s "Fredericem a Marikou" dopadne. Jestli "George" nakonec "Lucase" střelí kulometem do hlavy, nebo se k překvapení všech, oddají nezřízeným orgiím. Filmeček si za nějaký dvě, tři, hodiny odbyde svoje a je klid. Pointa je odhalena a člověk může okamžitě jít s klidem do pelechu, protože ho netíží desítky myšlenek, co asi přijde příště. Dvě hodiny a hotovo. Tečka. Konec. Nic víc prostě už nebude!!!

Na druhou stranu ovšem nejde seriály úplně zavrhnout. Musím uznat, že ten pocit, "co asi přijde příště", je prostě lákavý. Kromě seriálů, u nichž až tak nezáleží na postupnosti shlédnutých epizod (Simpsonovi, Family Guy, South Park), jsem moc ostatních neviděl. Teprve před letošním létem jsem si řekl, že by nebylo marné zkusit nějaký ten "dospělejší" seriál. Byl mi doporučen Hannibal a ten celý můj pohled na filmy vs. seriály trochu pozměnil. Najednou jsem sám zažil chvíle, kdy jsem při nástupu titulků okamžitě lovil další díl, protože odejít s vědomím, že na mě čeká další čtyřicetiminutovka nabitého děje, plného překvapení a "mordovaček", prostě nešlo.

Obě série Hannibala jsem dokoukal během tří týdnů a to jsem si od čtvrtého dílu druhé řady ještě stanovil řád, že víc jak epizodu denně shlédnout nesmím, protože čekání na sérii třetí by tak bylo ještě delší a úmornější.

Inu, na třetí sérii Hannibala musím stále čekat a tak jsem začal sledovat Underbelly. Pominu-li celý koncept tohoto seriálu, kdy se děj mezi epizodami mnohdy posouvá v řádu týdnů, i měsíců, tak mě to neomračuje tolik, abych nevydržel klidně několik dní bez dávky další, doslova nabité >:), čtyřicetiminutovky. Moje nadšení ze seriálů tak znovu vyprchává a znovu se spíš přikláním k názoru, že filmy jsou lepší.

Uvědomuju si, že mnozí to mají přesně naopak, a nijak jim to neberu. Já jsem prostě povaha nedočkavce, která musí být ukojena během jednoho večera.

"Takže, ty raději filmy? .......... Jak myslíš."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kath Kath | Web | 1. září 2014 v 21:08 | Reagovat

A o tomhle by se dalo dohadovat pořád a poooořád :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama